21658
/

  Cafe De Paris - Nişantaşı

  Ünlü işletmeci Abdullah Özmelek girişimiyle Ağustos 2014'te tadilatına başlanılan, Abdi İpekçi Caddesinde bulunan Cafe De Paris - Nişantaşı, 1618 Tasarımın mimari proje, proje yönetimi, iç mimari, kontorlörlük ve uygulama anlamında yaptığı en özel işlerden bir tanesidir. 
  Eskitme paslanmış demir kapılardan, genişletilmiş metal çerçeveli tavanlara, brüt görünümlü duvarlardan, elips bölmeye, himalaya tuzundan,masif meşe ahşap bara kadar her bir objede 1,618 ALTIN ORAN çizgilerini görmek mümkündür. (Detaylar resimlerde yer almaktadır)
  Tavanda bulunan aydınlatma sayısı bile 1618 in rakamlarının toplamı olan 16 adettir.
  Şemsiyelerdeki farklı asma metodu, mimariye esprili bir şekilde yaklaşma sonucu kullanım alanından tasarruf sağlamak amacıyla 'Uçan Şemsiye' projesi olarak nitelendirilse de gözden kaçmayan detaylardandır.
  Mekanda dikkat çeken en önemli hususlardan birisi de Himalaya Tuzundan yapılmış ışıklı duvar panelidir. Nişantaşında ilk defa bir mekana uygulanan bu ürünün detayı; ışığı geçiren kristal yapısı sayesinde tuz tuğlaları görsel ve işlevsel olarak dekorasyonda kullanılan % 100 doğal bir malzemedir. 20x20x5 cm boyutlarında düz kesim himalaya tuz tuğlası 20x10x3 cm boyutlarında düz kesim himalaya tuz tuğlası 20x10x5 cm boyutlarında yüzeyi doğal kesimli tuz tuğlası 30x20x5 cm boyutlarında özel kesim himalaya tuz tuğlası 40x20x5 cm boyutlarında özel kesim himalaya tuz tuğlası Himalaya tuz tuğlaları ; tuz odaları, tuz yatakları,tuz duvarı uygulamaları yada mekanlarda istenilen şekilde kullanılabilir.Tuz tuğlalarında en önemli konu yapıştırıcıdır.Teknik uygulamalarla ilgili firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Tür:Cafe/Restaurant Dekorasyonu
  Lokasyon: Abdi İpekçi Caddesi - Nişantaşı/Şişli
  Tarz: Loft/Brutal
  Projeye başlama tarihi:11/8/2014
  Proje teslim tarihi: 13/10/2014
  Proje Bedeli :


  Anahtar Kelimeler:  iç mimar, dekorasyon, tasarım, uygulama, mobilya, vedat, tozyılmaz, taylan, akman,cafe de paris, nişantaşı, cafe de paris uptown, nişantaşı iç mimar, cafe mimarı, dekorasyon, özel tasarımlar, iç mimar, kişiye özel tasarım, himalaya tuzu, mimari, popüler, trend, dekorasyon önerileri, yeni modeller